Hororová show, tak hodnotí uživatelé 3D mapy v novém iPhonu | E15.cz

Hororová show, tak hodnotí uživatelé 3D mapy v novém iPhonu

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Socha Svobody připomíná zelenou skvrnu, Braniborská brána se posunula na okraj Berlína, centru Kolína nad Rýnem chybí Dóm. V Dublinu zmizelo letiště. Tak mohou vidět svět na nových mapách společnosti Apple čerství majitelé iPhone 5.

Socha Svobody v New Yorku je téměř pryč - alespoň pro uživatele nových iPhonů 5 Apple. Aplikace, která je integrovaná do nového operačního systému iOS 6 má totiž vážné nedostatky a chyby. Proto je podle odborníků lepší návrat ke starší verzi iOS5.

„Apple 3D mapy jsou apokalyptická hororová show,“ píše v USA blog „Gizmodo“. Apple uživatelům slibuje zlepšení počátečního stavu a žádá o trpělivost.

Nové mapy od Apple poprvé nestojí na podkladech od Google, ale jedná se o samostatnou aplikaci. Údaje jsou od specialisty na navigace firmy TomTom. „Poskytujeme pouze základy. Všechno ostatní závisí na rozhodnutí výrobce,“ uvedl mluvčí TomTom.

Socha Svobody v iPhone 5Autor: die Welt
Socha Svobody v New Yorku na mapách pro iPhone 5 vzbudila rozpaky u amerických uživatelů

Kromě Německa a USA hlásí chyby i uživatelé z Británie a Irska. Například pokud hledáte adresu fotbalového klubu Manchester United, jste systémem navedeni do malého klubu s týmem pro děti do pěti let. V Irském Dublinu pak chybí celé letiště.

Pro hlášení chyb již vznikl i blog s názvem The Amazing iOS6 maps. V něm jsou četné příklady chyb zjištěných v mapovém systému, částečně ilustrované paralelními obrázky z Google Maps.

Apple podle vlastních slov lituje problémy s novými vlastními službami Mapy a žádá uživatele o trpělivost. Společnost pracuje na trvalých opravách, řekla mluvčí. Apple si je vědom, že mapy byly velký projekt, v němž teprve začíná. „Jsme vděční za veškeré poznatky uživatelů a budeme tvrdě pracovat, aby se všechno zlepšilo, uvedla mluvčí firmy pro Welt.de

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah