Huawei investuje desítky miliard do rozvoje technologií | E15.cz

Huawei investuje desítky miliard do rozvoje technologií

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Čínský technologický gigant Huawei investuje jeden a půl miliardy dolarů (35,1 miliardy korun) do vývoje aplikací, softwaru a umělé inteligence. Nové technologie chce společnost využít i ve svých přístrojích, u kterých má kvůli přetrvávající obchodní válce a restrikcím ze strany Spojených států zákaz používání aplikací od firmy Google. Informoval o tom server CNBC. 

Vývojový program společnosti Huawei není úplnou novinkou. Už od roku 2015 firma podporuje celkem 1,3 milionu vývojářů a 14 tisíc nezávislých dodavatelů softwaru po celém světě. Nyní chce tento program rozšířit o dalších pět milionů vývojářů.

Předseda představenstva společnosti Huawei Kchen Chu uvedl, že investicí do vývoje softwaru a zapojením dalších vývojářů chce společnost „vyvinout příští generaci inteligentních aplikací“. Zdůraznil však, že miliardová investice se nebude zaměřovat na vývoj aplikací a softwaru určených pouze pro Huawei, ale bude zaměřena i na technologický vývoj v celém odvětví. „Jde o obrovský trh v hodnotě více než dvou bilionů dolarů, chceme takto investovat i nadále,“ doplnil Kchen Chu.

Krom vývoje nových technologií se chce Huawei zaměřit i na umělou inteligenci. Detaily společnost představí během několika dní. Už nyní uvedla, že stejně jako nově vyvinuté aplikace a další technologie, bude v budoucnu i umělá inteligence k použití pro zákazníky a obchodní partnery společnosti Huawei.

Ohlédnutí za IFA 2019: „Pavoučí“ telefony s více objektivy a zástup čínských značek

Asijská firma je od letošního května uvedena na „černé listině“, na kterou ji přidaly Spojené státy. Huawei kvůli tomu nesmí využívat ve svých produktech aplikace a služby od společnosti Google. Mezi nimi například Gmail, Google Maps či Youtube. Systém Android využívat může, ale pouze jeho ořezanější, volně přístupnou, nelicencovanou verzi. 

Na toto konto spustila společnost v srpnu tohoto roku provoz vlastního operačního systému s názvem HongmengOS, v angličtině známého jako HarmonyOS. Huawei uvedla, že pokud se v budoucnu stane, že i nadále nebude moci používat na svých zařízeních plnohodnotný operační systém Android, je schopna „okamžitě přejít na svůj operační systém HongmengOS“.

Huawei už podepsala 50 kontraktů na budování 5G sítí. Navzdory nátlaku USA poráží Nokii i Ericsson
Bez YouTube, Google Maps i Google Play. Nový vlajkový telefon Huawei přijde o populární aplikace

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!