Infosystém pro SZIF dodá Telefónica | E15.cz

Infosystém pro SZIF dodá Telefónica

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: wikimedia

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) oproti původnímu předpokladu ušetří zhruba sto milionů korun za technické zázemí informačního systému.

Předpokládaná cena zakázky na léta 2012 a 2013 činila podle tendru vyhlášeného letos v září 200 milionů korun. Zakázku nakonec získala společnost Telefónica O2, a to za 98,2 milionu. Informaci deníku E15 potvrdil mluvčí fondu Petr Hlavatý. Prostřednictvím SZIF ročně protéká zhruba čtyřicet miliard korun ve formě zemědělských dotací z Evropské unie a ze státního rozpočtu.

„Výběrové řízení vyhrála společnost, která podala nejnižší cenovou nabídku. Částka 200 milionů korun byla maximální přípustná, založená na kvalifikovaném odhadu. Samozřejmě jsme rádi, že částka (nabídka) vítězná je výrazně nižší,“ uvedl Hlavatý s tím, že zakázka se netýkala výběru firmy na samotný provoz informačního systému. Ten pro letošní rok zajišťuje společnost SAP, která provoz systému měla na starosti i v minulosti.

Státní fond se SAP uzavřel loni před koncem roku novou smlouvu, podle níž zaplatí za letošní služby 341,8 milionu korun bez DPH – tedy o pětinu méně, než činila původní cena.

Bývalý ředitel fondu Tomáš Révész v minulosti prosazoval výměnu současného systému za nový od Fujitsu Siemens Computers, a to bez vypsání tendru.

Oba systémy měly podle původních plánů fungovat jistou dobu společně. Révésze nakonec kvůli sporům o podobu výměny systému vláda na návrh nyní již bývalého ministra zemědělství Ivana Fuksy (ODS) loni v prosinci odvolala.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah