Kanálu Fox News se podpora Trumpa nevyplatila, ztratil výsadní postavení na mediálním trhu v USA | E15.cz

Kanálu Fox News se podpora Trumpa nevyplatila, ztratil výsadní postavení na mediálním trhu v USA

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Neobvyklou pozornost amerických médií vyvolalo červencové měsíční hlášení o sledovanosti celostátních televizí, z něhož poprvé od roku 2001 jako osobnost nejsledovanější v hlavním večerním čase vyšel moderátor jiné televize než Fox News. Na první místo se dostala večerní politická show Rachel Maddowové z televize MSNBC. Podle agentury AP za úspěch vděčí své ostré polemice s prezidentem Donaldem Trumpem.

Televize Fox News, která patří tiskovému magnátovi Rupertu Murdochovi, je v údajích o sledovanosti celostátních stanic v USA dlouhodobě nejúspěšnější. Jako poslední ohrozil její dominantní postavení v říjnu 2001 věhlasný moderátor televize CNN Larry King se svou večerní talkshow. Od té doby Fox News údaje o sledovanosti ovládá.

Během loňské volební kampaně i po lednové inauguraci byla pravicově orientovaná televize hlavním mediálním stoupencem Donalda Trumpa.

V celkovém hodnocení si Fox News své postavení udržuje, i když ukazatele se vytrvale zhoršují. Minulý měsíc ji v hlavním večerním času sledovalo průměrně 2,36 milionu diváků, což je pořád nejvíce v USA. Druhou MSNBC sledovalo v průměru 2,13 milionu lidí, CNN necelý milion.

Pokud jde ale o hlavní televizní pořad, porazila Maddowová s přehledem svého konkurenta z Fox News Seana Hannityho. Podle expertů spočívá úspěch MSNBC právě v tom, že politickou talkshow stanice povýšila na páteř svých večerních programů.

Hodnoty o sledovanosti jsou stále příznivější i pro CNN, která ve svém zpravodajství rovněž Trumpa nešetří. Televize dosahuje nejlepších čísel od roku 2008, je zisková a zvyšují se jí příjmy z reklamy. Trump MSNBC, ale hlavně televizi CNN a deník The New York Times, často označuje za hlavní zdroj "falešných zpráv", které o jeho působení v Bílém domě vytvářejí nepravdivý a nepříznivý obraz.

Využívat Donalda Trumpa jako boxovací pytel se v byznysu vyplatí. Fox News, která naopak Trumpa hájí, od února přišla o půl milionu diváků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah