Kinobox mění majitele. Od Vachlera ho kupuje Livesport | E15.cz

Kinobox mění majitele. Od producenta Vachlera ho kupuje Livesport miliardáře Hájka

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Technologická společnost Livesport Martina Hájka převzala od producenta a režiséra Petra Vachlera portál Kinobox.cz. Vachler zůstává v projektu v roli konzultanta. Hodnotu transakce firmy neuvedly. Novým šéfem projektu se stal filmový publicista Kamil Fila. 

Livesport plánuje obsah filmového portálu v budoucnu využít i pro svou chystanou televizi. “Naším cílem je udělat z Kinoboxu bránu do světa videozábavy pro filmové a seriálové fanoušky. Vytvoříme databázi audiovizuálních děl, která komukoli na míru usnadní orientaci v nepřeberné nabídce filmů a pořadů. Kinobox v budoucnu obohatíme o streaming televizního vysílání, proto jej bude provozovat naše společnost Livesport TV,” doplňuje Hájek.

Kinobox je českým filmovým fanouškům známý už od roku 1993. Tehdy začala jeho znělka uvádět v České televizi přehled filmových novinek. Později ale Kinobox přešel na internet a momentálně patří mezi nejčtenější on-line filmové magazíny. Vachler se bude mimo portál dál věnovat produkci filmů a materiálů pro televizní vysílání. Momentálně například dokončuje snímek Tajemství a smysl života. 

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah