Krotit ceny operátorů bude v ČTÚ i novinář | E15.cz

Krotit ceny operátorů bude v ČTÚ i novinář

Krotit ceny operátorů bude v ČTÚ i novinář
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Sedmička

nos

Ministr průmyslu a obchodu (MPO) Martin Kuba navrhl do rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) redaktora Hospodářských novin působícího v oblasti informačních technologií Ondřeje Malého (32). Měl by zlepšit komunikaci ČTÚ a přispět k lepšímu fungování regulátora. Nominaci musí schválit vláda.

„Český zákazník za své peníze dostává výrazně méně než jinde v Evropě, proto by cílem telekomunikačního úřadu měla být i větší ochrana zákazníka,“ říká Ondřej Malý. ČTÚ je v poslední době kritizován za to, že neplní své zákonné povinnosti, a v důsledku toho má Česko v průměru nejdražší volání ve vyspělém světě.

„Můj cíl je, aby nemusely vznikat kritické studie na adresu ČTÚ,“ řekl ke své nominaci Malý s narážkou na kritiku Informačního institutu z minulého týdne. „Český zákazník za své peníze dostává výrazně méně než jinde v Evropě, proto by cílem ČTÚ měla být i větší ochrana zákazníka,“ uvedl Malý. podle něj je smutné, že si zákazník může jen svým individuálním jednáním nebo jako firma vyjednat jiné podmínky, než operátoři nabízejí. „Takové vyjednávání v 21. století je ostudné,“ dodal.

ČTÚ je posledních dnech kritizován za to, že neplní své zákonné povinnosti, a v důsledku toho má Česko v průměru nejdražší volání ve vyspělém světě a zároveň má nejhorší 3G síť.

Kuba na tiskové konferenci uvedl, že nominace Malého je také vyústěním „dlouhodobé nespokojenosti se situací na trhu. Měl by zlepšit komunikaci ČTÚ a přispět k lepšímu fungování regulátora. Nominaci musí schválit vláda.

Česko má nejhorší pokrytí 3G ve vyspělé Evropě:

pokrytí 3Gpokrytí 3GAutor: Mosaik Solutions

„Český trh nabízí výrazně drahé služby. Jde nám o to, aby čeští občané a malé a střední firmy mohli volat laciněji,“ uvedl Kuba. Podle něj k tomu může přispět dosazení nového člena do rady ČTÚ, který by mohl práci úřadu výrazně zlepšit zejména v oblasti komunikace s veřejností. Měl by prosadit větší diskusi a zlepšit mediální obraz úřadu.

Jmenování scházejícího člena pětičlenné rady je v tuto chvíli nejvhodnější prostředek, kterým může ministerstvo průmyslu a obchodu podle Kuby situaci na českém telekomunikačním trhu řešit. Aktuální proto zatím není případné odvolání šéfa ČTÚ Pavla Dvořáka.

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!