Laserový řezací stroj pro náročné | e15.cz

Laserový řezací stroj pro náročné

ZDROJ: Raptor Technologies
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na dělení kovů je laserový řezací stroj nejlepší volbou. CNC laser je dostatečně rychlý a přesný a svou kvalitou řezu utíká daleko před plazmovými řezacími stroji. S řezacím laserem dokážete pálit opravdu jemné detaily, a to do klasické a nerezové oceli, hliníku, mosaze nebo mědi.

S pořízením laserového řezacího stroje zefektivníte svoji produkci. Nároční zákazníci ocení kvalitu zpracování a hodnotné použité komponenty. Výkon laserového zdroje je již nyní v řádech kW.

Novější technologií v laserovém řezání je fiber laser. Ten dokáže s účinností kolem 30 % vést vytvořený paprsek skrze vlákno do procesní hlavy, která jej následně usměrní na materiál. CNC laserové řezací stroje dokážou dělit ocel i o síle 50 mm. V případě tenkého materiálu je pracovní rychlost opravdu vysoká a jedna tabule plechu je rozřezána v rámci minut. Hotové výpalky ze stroje není třeba dále brousit či nijak upravovat. Jejich čistota a kvalita řezu je opravdu na vysoké úrovni.

Autor: Raptor Technologies

Laserová pracovní hlava dokáže pálit také pod úhlem. Úkosové řezání je možné také na trubkovém laseru, který je určen výhradně na 3D materiál. Když už hovoříme o 3D laseru, můžeme zmínit například možnost vybavení CNC laseru o automatický podavač matriálu nebo implementaci laserové technologie na pracovního robota. Procesní hlava má automatické hledání ohniska a může mít i automatickou výměnu trysek. Všechny tyto chytré funkce usnadňují práci obsluze CNC stroje.

Autor: Raptor Technologies

Ovládání laserové řezacího stroje je vysoce intuitivní a školení trvá maximálně dva dny. Funkce automatického rozložení výpalků na plech minimalizuje materiálový odpad. Pro větší efektivitu pálicího stroje doporučujeme dva výměnné stoly. Pracovní proces nemusí být pozastaven ani v případě pálení, kdy na druhém stole dochází k odebrání hotových výpalků a založení nového materiálu. Bezpečnost zajišťuje kapota pracovní plochy s ochrannými skly. Celý proces pálení včetně prostoru kolem CNC laseru je monitorován kamerovým systémem.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery