Microsoft míří do vesmíru. Cloud Azure napojí na satelitní síť Starlink od SpaceX | E15.cz

Microsoft míří do vesmíru. Cloud Azure napojí na satelitní síť Starlink od SpaceX

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký softwarový gigant Microsoft chce se svými cloudovými službami expandovat do vesmíru. Za tímto účelem uzavřel partnerství s firmou SpaceX miliardáře Elona Muska. Novinkou se firma pochlubila ne svém blogu.

Jmenované partnerství společnosti Microsoft umožní napojit její cloudové služby Azure na satelitní síť Starlink společnosti SpaceX. Získá tak náskok před cloudovými službami, jež nabízí společnost Amazon Jeffa Bezose, napsala agentura Reuters.

Společnost SpaceX je známá pro své znovupoužitelné vesmírné rakety a kabiny pro astronauty. Na oběžné dráze má nyní společnost založená Elonem Muskem přes 800 satelitů sítě Starlink, která má v budoucnu umožnit připojení k internetu kdekoli na Zemi. Musk doufá, že síť bude generovat zisk pro jeho další, meziplanetární cíle.

SpaceX dříve tento měsíc uzavřela smlouvu s Pentagonem, jemuž má za 149 milionů dolarů (3,4 miliardy korun) vybudovat satelitní síť na sledování raket.

Bezosova společnost Blue Origin plánuje svou raketu New Glenn vypustit příští rok. Chystá konkurenční satelitní síť nazvanou Project Kuiper, jež má sestávat z 3236 družic.

 

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah