Huawei zvýšila tržby o 18 procent | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Navzdory americkým zákazům. Huawei zvýšila tržby skoro o pětinu

ČTK

Čínská telekomunikační společnost Huawei zvýšila letos tržby o 18 procent na 850 miliard jüanů (2,8 bilionu korun). Čeká ale těžký příští rok. V novoročním dopisu 190 tisícům zaměstnancům to uvedl šéf společnosti Eric Sü. Dodal, že je výsledek je o něco horší než původní předpoklady. Loni Huawei zvýšila tržby o 19,5 procenta.

Největší světový výrobce telekomunikačních zařízení a druhý největší výrobce chytrých telefonů na světě má za sebou podle agentury DPA zatím nejkomplikovanější rok své 32leté historie. Spojené státy proti Huawei podnikají rozsáhlé kroky a upozorňují na její možné zapojení do špionáže pro Peking, i když to zatím nedoložily přímými důkazy. Firma byla v zemi zařazena na černou listinu, označena za hrozbu pro národní bezpečnost, úřady jí omezily spolupráci s americkými společnostmi a byla vyloučena z budování 5G sítí. K podobným krokům Washington vyzývá i jiné země. Huawei obvinění popírá.

Vzhledem k obchodním omezením nemůže Huawei na svém nejnovějším smartphonu Mate 30 používat aplikace americké firmy Google, včetně například známých a oblíbených Google Maps, Gmailu či YouTube. Společnost proto urychluje vývoj vlastního operačního systému. Xu oznámil, že navzdory všem problémům dodala Huawei v právě končícím roce na trh 240 milionů smartphonů - o 17 procent více než v roce 2018.

Jaroslav Kubera: podívejte se na jeden z posledních rozhovorů předsedy Senátu

Pětistránkový dopis vybízí zaměstnance, aby „tvrdě pracovali, stanovovali si další cíle a zvýšili své schopnosti na novou úroveň.“ Uvádí, že nejvyšší prioritou společnosti je přežít. Sü v něm také varuje, že průměrní manažeři „kteří ztratili podnikatelského ducha“ budou propuštěni rychleji než dříve.

Firma, s jejímiž akciemi se na burzách neobchoduje, obvykle zveřejňuje své oficiální hospodářské výsledky v březnu.

NATO poprvé zmíní Čínu coby vojenskou hrozbu
Huawei je zpátky ve hře. USA začalo udělovat licence firmám pro obchodování s čínským výrobcem

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!