Jaroslav Kubera: podívejte se na jeden z posledních rozhovorů předsedy Senátu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Jaroslav Kubera: podívejte se na jeden z posledních rozhovorů předsedy Senátu

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Předseda Senátu Jaroslav Kubera zemřel. Bylo mu 72 let. Jako připomínku znovu vydáváme jeho videorozhovor, který na konci loňského roku poskytl serveru týdeníku Reflex. Jde tak pravděpodobně o jeden z jeho posledních rozhovorů.

Svým rozhodnutím navštívit Tchaj-wan rozpoutal přeseda Senátu Jaroslav Kubera diskuzi. V pořadu Prostor X říká, že na správnosti své cesty trvá a tlaku ze strany Číny neustoupí. „Na Tchaj-wanu chci mluvit o lidských právech, pronásledování Ujgurů jsem vytknul čínskému velvyslanci,“ doplňuje Kubera. 

Nejde mi o slávu a zápis do historie, tvrdí Kubera. Odmítá kritiku své cesty na Tchaj-wan a říká, že ani český obchod nijak neohrozí. Ztráty přátelství prezidenta nelituje, Miloš Zeman se mu prý mstí dlouhodobě a Kubera mluví i o sporech v rámci jednání nejvyšších ústavních činitelů. Kvůli čínské kauze PPF a Home Creditu se neplánuje sejít s miliardářem Petrem Kellnerem. Na kritizované schůzce Kubery s nejbohatším Čechem se prý mluvilo jen o Huawei.

Kuberova lavička v Senátu >>>

Kubera ostře kritizuje odvolání šéfa NÚKIB Navrátila, který varoval právě před čínskou firmou Huawei. Chce znát podrobnosti, premiér Babiš se podle něj snaží Číně zavděčit. Mohlo by to mít souvislost i s miliardovou půjčkou Pekingu pro Agrofert. Kubera se obává, že další na řadě by mohl být šéf BIS Koudelka, a dodává, že to už je důvod protestovat. Zdůrazňuje přitom, že Andreje Babiše je třeba porazit ve volbách a i kvůli tomu by se měla spojit opozice. Zmiňuje nutnou spolupráci ODS a dalších stran, včetně Pirátů.

Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera, bylo mu 72 let >>>

Předseda Senátu na Nový rok znovu pronese projev. Chce varovat před bolševickým myšlením, prosazováním jediné správné pravdy a zeleným tsunami, které k nám prý míří z Bruselu. Jde podle něj o snahu vystrašit lidi a ovládnout je a za vším jsou prý peníze. Dodává, že elektromobily jsou cesta do pekel.

Další díly pořadu Prostor X najdete zde >>>

Britové opustí EU na sto procent a pak budou děsivě zklamaní, říká politolog Alexander Tomský
Babiš obnovené trestní stíhání ustojí, říká Daniel Kroupa
Dnes je vše mobilní, o firemní kyberbezpečnosti se to moc říct nedá, varují experti

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!