Největší česká banka příští týden spustí Google Pay | E15.cz

Největší česká banka příští týden spustí Google Pay

MobilMania.cz: Filip Kůžel

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Stále sílící fenomén placení mobilním telefonem dostane výrazný boost. Největší česká banka, Česká spořitelna, spustí službu Google Pay. Dva nezávislé zdroje redakci MobilManie sdělily, že Spořitelna úspěšně dokončila testy a spuštění služby je otázkou několika dní, s největší pravděpodobností se tak stane už v prvním červencovém týdnu. „Mohu potvrdit, že ke spuštění služby Google Pay dojde v průběhu července,“ reaguje na náš přímý dotaz tiskový mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Spořitelna v srpnu 2018 spustila vlastní bezkontaktní platby chytrými telefony s operačním systémem Android prostřednictvím aplikace Poketka. Aktuálně ji používá 24 tisíc klientů. O poznání úspěšnější je v únoru 2019 spuštěná služba Apple Pay pro uživatele iPhonů, u České spořitelny ji používá téměř 100 tisíc klientů. Google Pay má potenciál sumu obou čísel zdvojnásobit.

Spuštění Google Pay na Androidu neznamená konec Poketky. Platit s ní půjde do konce září, poté bude primárně sloužit k testování nových funkcionalit na bázi peer-to-peer služeb, pro tvorbu jednorázových virtuálních karet pro bezpečné platby na internetu a slevový program na bázi cashbacku. Slevový program z Poketky by měli využívat i klienti platící s Google Pay.

Pro aktivaci Google Pay potřebujete kartu Visa či Mastercard, aplikaci Google Pay, telefon s technologií NFC a operační systém Android minimálně ve verzi 5.0. Banka premiéru Google Pay doplní sérií soutěží na sociálních sítích, hrát se bude o chytré telefony značky Samsung.

Další články o technologiích si můžete přečíst na webu MobilMania.cz >>>

Jak technologie mění svět? Dozvíte se v novém magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>>

Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15

Autor: MobilMania.cz: Filip Kůžel

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah