Nintendo Switch je blíže vstupu na čínský trh | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Nintendo dosáhlo průlomu v jednání s Čínou, herní konzole Switch je blízko vstupu na tamní trh

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Roky čekání jsou, zdá se u konce. Čína udělila společnosti Nintendo povolení vstoupit na tamní trh herních konzolí. Zařízení Switch by se mohlo v Číně začít oficiálně prodávat během následujícího půl roku. Součástí podmínek je i první povolená hra, kterou může japonská firma prodávat. Jde o titul New Super Mario Bros. U Deluxe, informovala agentura Reuters

Nintendo o vstup na největší trh herních konzolí usiluje už déle. Obrat nastal letos na jaře, kdy Nintendo spojilo své síly s čínskou holdingovou společností Tencent. Pro Nintendo tak skončily roky marného hledání obchodního partnera v Číně. Japonská společnost již zřídila i oficiální obchod prostřednictvím platformy Tmall, spadající pod čínskou společnost Alibaba. 

Poradenská společnost Niko Partners uvedla, že Nintendo i Tencent v tuto chvíli čekají na schválení ohledně hardwaru herní konzole. Doplnila však, že během následujících šesti měsíců by měly být prodeje Nintenda Switch oficálně spuštěny. „Pracujeme na všech nezbytných procesech pro úspěšné uvedení na čínský trh,“ informovala společnost v prohlášení. 

Vstup Nintenda na čínský trh je pro společnost velkým krokem. Podle analytické společnosti Newzoo, zabývající se průzkumem herního trhu, se v Číně nachází téměř 620 milionů hráčů videoher. Ti byli v roce 2018 schopni za tento druh zábavy utratit astronomických 37,9 miliardy dolarů, tedy asi 873 miliard korun. 

Nintendo slaví 130 let. K elektronice se firma dostala od malovaných karet
Zápisník Martina Čabana: Křesťanský PlayStation

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!