Pevné linky u O2 „frčí“ hlavně kvůli internetu, volání se propadlo o čtvrtinu | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

Pevné linky u O2 „frčí“ hlavně kvůli internetu, volání se propadlo o čtvrtinu

Pevné linky u O2 „frčí“ hlavně kvůli internetu, volání se propadlo o čtvrtinu
Telefon pevný
• 
ZDROJ: Tomáš Novák, Euro

ČTK, try

Počet pevných linek největšího provozovatele Telefóniky se za posledních 12 měsíců snížil o sedm procent na 1,36 milionu. Potvrdil se tak sestupný trend, který u firmy trvá již 13 let. Klesal objem hlasových služeb, naopak rostl počet internetových přípojek a uživatelů internetové televize.

„Díky úspěšné nabídce VDSL internetu a nové O2TV se nám daří tempo poklesu zpomalovat,“ uvedl mluvčí O2 Hany Farghali s tím, že počet zákazníků O2 TV se zvýšil o 16 procent na 163 tisíc a počet uživatelů rychlého internetového připojení VDSL stoupl o třetinu na 379 tisíc.

Stále více lidí využívalo pevnou linku jen pro internetové připojení a ne pro telefonování. Počet naked xDSL přípojek se zvýšil o 15 procent. Naopak objem odchozího hlasového volání z pevných linek poklesl o 28 procent.

Podle zprávy ČTÚ se hlasové služby přesouvají do mobilní sítě. Počet mobilních zákazníků O2 se meziročně zvýšil o 0,3 procenta na 5,07 milionu. Celkový hlasový provoz ale stoupl o 17 procent.

Největší české telekomunikační firmě O2 (Telefónica) klesly v průběhu letošního prvního čtvrtletí konsolidované výnosy o 9,6 procenta na 10,76 miliardy korun. Provozní zisk klesl o 15,9 procenta na 3,45 miliardy korun.

„Úbytek v počtu uživatelů předplacených služeb byl vyvážen jejich přechodem na některý z neomezených tarifů nebo upřednostněním nabídky virtuálních operátorů,“ uvedl k výsledkům mluvčí Farghali.

Autor: ČTK, try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!