Po tabletech se smí v USA opět prodávat i telefony Samsung | E15.cz

Po tabletech se smí v USA opět prodávat i telefony Samsung

Po tabletech se smí v USA opět prodávat i telefony Samsung
Samsung
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Federální odvolací soud ve Washingtonu dnes vyhověl odvolání jihokorejské společnosti Samsung a zrušil prozatímní zákaz prodeje jeho chytrých telefonů Galaxy Nexus na americkém trhu. Vrátil také celou záležitost kalifornskému soudu v San José, který se zabývá žalobou americké firmy Apple na Samsung za porušování patentových práv.

Apple obvinil Samsung z porušení osmi jeho patentů na telefony iPhone a soud v San José mu dal minulý měsíc za pravdu. Samsung musí podle rozsudku Applu zaplatit odškodné 1,05 miliardy dolarů (20 miliard korun). Soud už před projednáváním případu předběžně zakázal prodej produktů Samsungu, které jsou předmětem žaloby.

Odvolací soud nyní rozhodl, že soud v San José „zneužil své pravomoci, když takové předběžné nařízení vydal“. Už předtím washingtonský soud pozastavil platnost rozhodnutí kalifornského soudu o zákazu prodeje produktů jihokorejské firmy.

Minulý týden kalifornský soud zrušil prozatímní zákaz prodeje tabletů Galaxy Tab 10.1 Samsung, který v červnu v rámci patentového sporu prosadil Apple. Samsung navíc podal žalobu, podle které nový telefon iPhone 5 společnosti Apple porušuje některé jeho patenty.

Další slyšení ve sporu u soudu v San José je na programu 6. prosince. Soudkyně Kohová by na něm měla zvažovat žádost Applu o trvalý zákaz prodeje osmi modelů chytrých telefonů Samsungu.

Apple a Samsung spolu vedou řadu patentových sporů, jimiž se zabývají soudy ve zhruba deseti zemích světa. Firmy soupeří o podíl na rychle rostoucím trhu smartphonů a dalších bezdrátových zařízení, která využívají operační systém.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!