Přepis hlasu na soudech zajistí program od Newtonu | E15.cz

Přepis hlasu na soudech zajistí program od Newtonu

Sněmovna po letech úvah schválila zavedení trestní odpovědnosti firem. Soudy by je mohly pokutovat, zabavit jim majetek, za vážná provinění by je mohly zrušit.
Sněmovna po letech úvah schválila zavedení trestní odpovědnosti firem. Soudy by je mohly pokutovat, zabavit jim majetek, za vážná provinění by je mohly zrušit.
• 
ZDROJ: reprofoto

vag, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Newton Technologies vyhrála soutěž ministerstva spravedlnosti na dodavatele programu pro přepis řeči na soudech a státních zastupitelstvích. Uspěla s nabídkou ve výši 16,2 milionu. Jediného konkurenčního uchazeče, firmu Novasoft, úřad ze soutěže vyloučil, protože jeho server prý neodpovídal zadávacím podmínkám.

Šestnáctimilionová zakázka zahrnuje dodávku záznamové a výpočetní techniky, 600 licencí softwaru pro uživatele včetně testování a školení. Projekt z 85 procent financují evropské strukturální fondy a zbytek jde ze státní kasy.

„Zavedením technologie pro přepis hlasového záznamu chceme snížit administrativní zatížení soudů a státních zastupitelství, což bude mít pozitivní efekt zejména na rychlost soudních řízení,“ vysvětlil šéf resortu Pavel Blažek.

Úřad kromě ceny hodnotil také chybovost nabízených zařízení. Zástupci Newtonu a Novasoftu proto diktovali připravený text přímo do počítačů, které společnosti předložily jako vzorky spolu s nabídkou. Text byl podle vyjádření tiskového odboru ministerstva složen z různých soudních rozhodnutí.

„Během této kontroly se ukázalo, že společnost Novasoft předložila server, který neodpovídal požadavkům ze zadávací dokumentace,“ uvedlo ministerstvo. V zadávacím řízení tak zůstal pouze jediný uchazeč - společnost Newton Technologies. Firmy si ještě mohou proti rozhodnutí podat námitku.

Autor: vag, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah