Rivalové Oracle a SAP jdou znovu k soudu | e15.cz

Rivalové Oracle a SAP jdou znovu k soudu

Německá softwarová společnost SAP musí zaplati 1,3 miliardy dolarů za krádež softwaru americké společnosti Oracle.
Německá softwarová společnost SAP musí zaplati 1,3 miliardy dolarů za krádež softwaru americké společnosti Oracle.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká softwarová společnost Oracle odmítla snížené odškodné 272 milionů dolarů (přes pět miliard korun), které měl podle soudního návrhu zaplatit německý konkurent SAP za krádež jejího softwaru. Firma se místo toho rozhodla pro nový soudní proces.

Porota v USA předloni rozhodla, že SAP zaplatí firmě Oracle jako odškodné 1,3 miliardy dolarů. Soud ale loni tuto částku zrušil s tím, že je „značně přemrštěná“. Uvedl, že Oracle prokázal újmu pouze v hodnotě 272 milionů dolarů, a dodal, že pokud se s touto částkou nespokojí, bude zapotřebí nový soudní proces.

Oracle nyní v soudních dokumentech sdělil, že nemá jinou možnost než nový proces, který je jedinou cestou, jak „prokázat správnost verdiktu poroty“. SAP se podle svého mluvčího bude nadále snažit dovést celou kauzu k „poctivému a rozumnému“ konci. „Jsme zklamáni, že Oracle promeškal další příležitost k vyřešení této kauzy,“ řekl mluvčí.

Společnost SAP již dříve přiznala zodpovědnost za krádež softwaru Oraclu bývalou divizí TomorrowNow, která ze zákaznických stránek Oraclu nezákonně stahovala miliony souborů. Německá firma nicméně tvrdila, že odškodné by nemělo překročit 40 milionů dolarů.

SAP upozorňovala, že její vedoucí pracovníci o pochybeních divize TomorrowNow nevěděli, když divizi v roce 2005 kupovali. Firma divizi TomorrowNow zrušila poté, co Oracle podal žalobu.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery