Robot, který zdokonalí práci každého HR týmu

Zdroj: UltimateRPA

HR-bot je nové řešení pro HR oddělení 21. století. Uvolní HR zaměstnancům ruce, a ti se tak budou moci věnovat činnostem, které zvyšují spokojenost zaměstnanců firmy.

Nelehká pozice HR

HR týmy čelí dvěma výzvám. Musí hledat efektivnější cesty k náboru nových zaměstnanců, zároveň však mají za úkol udržet ty stávající. Pro ty musí HR oddělení řešit otázky zaměstnanecké kultury a tu rozvíjet tak, aby zaměstnanci byli spokojeni a neměli touhu hledat jiné pracovní příležitosti. HR je tak pro budoucí strategický rozvoj firem jedním z kritických faktorů.

Administrativní zátěž HR oddělení

K výzvám HR se přidává i velká administrativní zátěž. Nábory, evidence zaměstnanců, aktualizace smluv a směrnic, povinná školení, jako třeba BOZP, nebo nová pravidla, jako GDPR, představují vysokou úroveň zátěže. Na tu by bylo potřeba čím dál více zaměstnanců, ale kromě toho, že se špatně shánějí, nechtějí firmy většinou do rozšiřování HR investovat. Oblast řízení lidských zdrojů je pro ně totiž nákladovou položkou, která je nezbytná, ale firmě přímo nepřináší žádné zisky.

Čas je cenný

Pokud ale firma o zaměstnance pečuje, rozvíjí jejich talent a podporuje stmelování týmů, bývají pak zaměstnanci spokojenější než tam, kde k tomu nedochází. Tato péče ale klade vysoké nároky na samotné HR oddělení a jeho časové vytížení. Je tedy otázkou, kde cenný čas vzít.

Vhodné kandidáty nechte vyhledávat robotem

Ve společnosti StringData jsme přišli s řešením, které jsme si důkladně otestovali sami na sobě. Jsme středně velká IT firma a jeden z našich týmů klientům nabízí takzvanou softwarovou robotizaci procesů (RPA). Právě u těchto kolegů se zrodil nápad, jak HR uvolnit ruce. Identifikovali nejčastější činnosti v HR a speciálně pro ně vytvořili softwarového robota, kterého jsme nazvali HR-bot. Ten výrazně zefektivní proces vyhledávání vhodných kandidátů na vypisované pracovní pozice.

Spolupráce robota s člověkem

Vznikl tak symbiotický prvek, kdy robot spolupracuje s člověkem. Zbaví ho nepřínosné administrativy, připraví mu výstupy a člověk pak přebírá štafetu a přímo komunikuje s kandidáty. Díky tomuto řešení pak HR tým získá pro firmu mnohem rychleji zkušené kandidáty a zároveň má více prostoru věnovat se současným zaměstnancům, jejich potřebám a rozvoji.

Chceme jít ještě dál

HR-bota jsme si důkladně vyzkoušeli v našem prostředí a už teď víme, že nezůstane jen u své základní funkce. Ukázal nám další možnosti zefektivnění administrativních činností, a tak budeme do budoucna jeho funkce rozšiřovat. Tyto funkce dostanou i zákazníci, kteří si od nás HR-bota pořídí. HR specialistům bude postupně přinášet vyšší přidanou hodnotu a dá jim možnost více se zaměřit na komunikaci s managementem i s jednotlivými zaměstnanci. Dobře naslouchat, sdílet informace, vycítit náladu, obavy a příležitosti totiž roboti nedokážou, ale naši HR kolegové ano.

HR-bot jednoduše a levně

Nasadit HR-bota můžete snadno i do vaší firmy. Je to samostatné řešení, které funguje kdekoliv a nevyžaduje složitou implementaci. Stačí ho nainstalovat a přímo čerpat výhody. Pro více informací nás kontaktujte kontaktním formulářem. My se vám pak ozveme a zajistíme další postup.