Samsung iPady nekopíruje, musí v Británii inzerovat Apple | E15.cz

Samsung iPady nekopíruje, musí v Británii inzerovat Apple

tablety, Apple, Samsung
tablety, Apple, Samsung
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský soud nařídil americké společnosti Apple, aby na svých webových stránkách a v novinách zveřejnit reklamní inzeráty, ve kterých uvede, že jihokorejský Samsung neokopíroval design jeho tabletů iPad. Uvedla to agentura Bloomberg. Britský soud minulý týden rozhodl, že tablety Samsungu neporušují práva Applu na design jeho iPadů, protože "nejsou tak senzační".

Apple má podle soudce Colina Birsse zveřejnit inzertní zprávu, ve které uvede, že jihokorejská firma nekopírovala iPad. Zpráva, která bude mít formu reklamy pro Samsung, by měla zůstat na internetových stránkách Applu nejméně šest měsíců, dodal Bloomberg. Podle soudu má nařízená inzerce vyvrátit dojem, že výrobky Samsungu jsou jen kopií těch od Applu.

Samsung sice zaznamenal vítězství, avšak soudce zamítl jeho požadavek, aby zakázal Applu nadále tvrdit, že byla porušena jeho práva na design. Podle něj má Apple právo tento názor zastávat.

„Pokud míní Apple pokračovat v přehnaných právních nárocích, které se přitom týkají zcela obecného designu, může to poškodit inovační proces v odvětví a nelegitimně omezit výběr spotřebitelů,“ reagoval Samsung.

Apple oznámil, že se míní proti rozhodnutí britského soudu z minulého týdne odvolat. Soudce Colin Birss v rámci argumentace ve prospěch Samsungu uvedl, že tablety jihokorejské firmy patří při pohledu zpředu ke stejnému typu přístrojů jako tablety iPad od Applu. Produkty Samsungu jsou ale „velmi tenké, téměř nehmotné“ a mají „neobvyklé detaily na zadní straně“. Naproti tomu „nemají tutéž nenápadnou a mimořádnou jednoduchost, kterou disponuje design Applu. Nejsou tak „cool“. Celkový dojem je jiný,“ řekl soudce.

Zpráva z Británie přichází krátce poté, co americký soud v noci na dnešek vyhověl Applu, který požádal, aby v nadcházejícím soudním procesu mezi Applem a Samsungem nesměly být použity pohrdavé výroky Steva Jobse o operačním systému Android firmy Google, který používá Samsung.

„Utratím každý cent, co má Apple na účtech a budu bojovat do posledního dechu, abych Android zničil. Jsem ochoten kvůli tomu rozpoutat i termonukleární válku,“ uvedl Jobs v jednom z rozhovorů s autorem jeho životopisu Walterem Isaacsonem.

Apple a Samsung vedou právní válku v několika zemích světa, v níž se navzájem obviňují z porušování svých patentů. Obě firmy se snaží ovládnout rychle rostoucí trh s mobilními přístroji.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.