Samsung vzdává čtečku prstů, prý chce skenovat oči | E15.cz

Samsung vzdává čtečku prstů, prý chce skenovat oči

Samsung Galaxy S4 (ilustrační foto)
Samsung Galaxy S4 (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Repro z MobilMania.cz

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krátce po představení iPhonu 5S se objevily informace o tom, že Samsung také zvažoval integraci čtečky otisků prstů. Nakonec od ní ale upustil, údajně totiž uvažuje o skenování oka.

Jednoznačně identifikované „skeny“ lidského oka by měly sloužit k vysoce zabezpečenému odemčení mobilního zařízení. Spolu s touto technologií se spekuluje o nasazení v příští vlajkové lodi Galaxy S5, uvádí servery androidsas.com a androidheadlines.com. „Pětkový“ Samsung by měl být představen koncem února 2014 v Barceloně.

V současné době nejsou o technologii známy žádné dodatečné informace, jedná se o nepotvrzené spekulace, na jejichž pravdivosti se může ještě leccos změnit. Pokud nakonec Samsung opravdu toto řešení integruje, vidíme dva potenciální možné problémy. Prvním je možnost získání obrazu oka ze snímků s vysokým rozlišením, kterým by mohl útočník podvrhnout snímač na telefonu.

Snímání oka by pak dále pravděpodobně nešlo použít v šeru či úplné tmě. Řešení by mohl nabídnout aktivní oční přísvit, což by v úplné tmě nemuselo být moc příjemné. Je otázkou času, zdali se ze současných nepotvrzených zpráv vyklube nová technologie nebo Samsung raději sáhne k prověřenému snímání otisků prstů.

Čtečka otisků prstů v iPhonech uspěla

Apple v rámci své poslední generace smartphonu iPhone představil čtečku otisků prstů. Podle recenzentů jde o jasný krok v před pro technologii, která v dosavadních pokusech na mobilních telefonech a laptopech proslula svou nespolehlivostí.

Čtečka otisku prstu na telefonu iPhone 5S je prvním krokem k plnému využití potenciálu biometriky ve spotřební elektronice. Zvyšuje bezpečnost při využívání bankovních a nákupních aplikací a zároveň výrazně zjednodušuje a usnadňuje přístup k datům a aplikacím, protože odpadá nutnost neustále zadávat různá hesla, shodují se recenzenti.

Apple umístil snímač otisků přímo na základní tlačítko „domů“, na rozdíl od dosavadních pokusů konkurentů. Ti jej dávali na zadní strany svých přístrojů, což bylo pro uživatele nešikovné a vedlo to k častým chybám.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah