Šéfovi ČT Dvořákovi vzroste od podzimu plat na 242 tisíc | e15.cz

Šéfovi ČT Dvořákovi vzroste od podzimu plat na 242 tisíc

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi vzroste měsíční plat v novém funkčním období od letošního října o 12 tisíc na 242 tisíc korun. Vyplývá to z nové manažerské smlouvy, kterou dnes schválila Rada ČT.

Při stanovení měsíčního platu rada zohlednila inflaci v poloviční výši za poslední šestileté funkční období. Součástí kontraktu je i roční bonus v maximální výši desetinásobku měsíčního platu.

"Roční bonus je pak přidělován na základě míry naplnění deseti základních kritérií zohledňujících škálu parametrů, jako je hospodaření, kvalita vysílání či manažerské výsledky a plnění povinností definovaných Radou České televize," uvedla mluvčí televize Alžběta Plívová.

V nové manažerské smlouvě generální ředitel ztratil některé výhody v oblasti zdravotní péče, pojištění, nemocenské nebo dovolené. Dvořák byl zvolen radou na další funkční období letos v dubnu.

Rada dnes rovněž schválila výroční zprávu o hospodaření ČT za loňský rok. Podnik loni hospodařil vyrovnaně s náklady a výnosy 6,83 miliardy korun, což je o 69 milionů méně, než předpokládal rozpočet. Předloni byly výnosy i náklady 6,85 miliardy korun. ČT loni snížila tři hlavní nákladové položky, tedy mzdové, výrobní a provozní a režijní náklady proti rozpočtu o celkem 103 milionů korun na 5,76 miliardy korun.

Letos Česká televize hospodaří s vyrovnaným rozpočtem 6,88 miliardy korun. Ke konci loňského roku zaměstnávala 2946 lidí. ČT vysílá šest televizních programů ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D a ČT art.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah