Siemens prodává divizi Flender za více než dvě miliardy eur | E15.cz

Siemens prodává divizi Flender za více než dvě miliardy eur

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá strojírenská společnost Siemens se dohodla na prodeji své divize mechanických pohonů Flender americké investiční skupině Carlyle Group, a to za 2,025 miliardy eur (55,4 miliardy korun). Siemens uvedl, že prodej je součástí jeho snahy utlumit některé aktivity a více se zaměřit na automatizaci, dopravu a na takzvané chytré budovy.

Siemens původně uvažoval o osamostatnění firmy Flender a o nabídce jejích akcií na trhu. Přímý prodej však nabízí rychlejší řešení. Dohoda by měla být dokončena v první polovině příštího roku. Siemens chce použít zisk z prodeje na zlepšení své finanční situace.

Společnost Flender je zisková, už dlouho však není považována za důležitou součást skupiny, která se zaměřuje na průmyslové technologie. Siemens už takto nabídl minulý měsíc na trhu akcie dodavatele turbín a generátorů Siemens Energa, v roce 2018 oddělil svou zdravotnickou divizi Healthineers, uvedla agentura Reuters.

Flender má zhruba 8600 zaměstnanců a roční tržby kolem 2,2 miliardy eur. Dodává převodovky a generátory značky Winergy pro větrné turbíny, převody a spojovací články pro jeřáby, lodě, těžbu ropy a zemního plynu, ale také komponenty pro chemický, farmaceutický, cementářský a potravinářský průmysl. Historie firmy sahá do 19. století, Siemens ji koupil v roce 2005 od Babcock Borsing. Flender však nesplnil očekávání Siemensu ohledně růstu a ziskovosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah