Technologické firmy Synnex a Tech Data se spojí. Ocenění nového gigantu překročí bilion korun

...

... Zdroj: Shutterstock

Technologické firmy Synnex a Tech Data se dohodly na fúzi
2
Fotogalerie

Společnoati Synnex Corp. a Tech Data, které se řadí mezi největší světové distributory IT produktů a služeb, se dohodly na fúzi v hodnotě 7,2 miliardy dolarů (157,3 miliardy korun). Vznikne tak gigant o hodnotě 57 miliard dolarů (asi 1,245 bilionu korun) s více než 150 tisíci zákazníky a 22 tisíci zaměstnanci.

Tech Data vlastní investiční fond ze skupiny Apollo Global. Po dokončení transakce, které se čeká ve druhé polovině letošního roku, budou mít akcionáři firmy Synnex ve sloučené skupině podíl 55 procent a 45 procent bude vlastnit fond Apollo, napsala agentura Reuters.

„Je to transformační pro Tech Data, Synnex a celý technologický ekosystém,“ uvedl v prohlášení ředitel firmy Tech Data Rich Hume, který bude ředitelem i nově vzniklé skupiny. „Společně budeme schopni nabídnout našim zákazníkům a prodejcům výjimečný dosah, efektivitu a odbornost, nově definovat zkušenosti a hodnotu, kterou dostávají.“

Apollo Global Management získala Tech Data v roce 2020. Hodnota dohody činila zhruba šest miliard dolarů.

Firma Synnex v prosinci oddělila do samostatné firmy svoji divizi Concentrix, aby se mohla zaměřit pouze na IT distribuci.