Telefónica končí. Operátor se přejmenuje na O2 Czech Republic | E15.cz

Telefónica končí. Operátor se přejmenuje na O2 Czech Republic

Telefónica O2
Telefónica O2
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Akcionáři Telefóniky Czech Republic dnes schválili změnu názvu společnosti na O2 Czech Republic. Firma podá návrh na účinnost této změny k 21. červnu s ohledem na provedení potřebných změn v informačních systémech. Změnu navrhl majoritní vlastník PPF. ČTK to řekl mluvčí Hany Farghali.

Valná hromada rozhodla i o dalších změnách ve stanovách, které zahrnují určení rozhodného dne pro uplatnění práva na dividendu a také úpravy některých kontrolních pravomocí dozorčí rady ve vztahu k představenstvu.

Akcionáři již nové stanovy schvalovali na letošní březnové valné hromadě. Tehdy ale změnu názvu z návrhu jednání představenstvo vypustilo. Uvažovalo se o přejmenování firmy na M Telecom.

Chystané přejmenování souvisí s nedávnou změnou vlastníka, kdy majoritní podíl od španělské Telefóniky získala investiční skupina PPF. Česká Telefónica již nyní název O2 používá jako obchodní značku pro nabídku svých služeb. Přejmenovat by se měla i dceřiná společnost Telefóniky na O2 Slovakia.

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice 65,9 procenta akcií, ve slovenské 100 procent. Cena transakce činila 63,6 miliardy korun. Dřívější majoritní vlastník Telefónica SA si ve firmě podržel pět procent.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah