Tržby Googlu posílily o více než třetinu, zisky o čtvrtinu | E15.cz

Tržby Googlu posílily o více než třetinu, zisky o čtvrtinu

bru

Světová jednička mezi internetovými vyhledávači, Google, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila tržby o 37 procent na 7,51 miliardy dolarů. Výrazně tím překonala očekavání analytiků. Akcie kalifornské společnosti posílily o více než šest procent.

Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru odhadovali, že tržby budou jen 7,22 miliardy dolarů. „Hodně lidí očekávalo, že výdaje se vymknou kontrole, ale to se nestalo,“ řekl agentuře analytik společnosti Susquehanna Financial Group Herman Leung. Google se v půlce srpna odhodlal ke své zatím největší investici a za 12,5 miliardy dolarů koupil mobilní divizi Motoroly.

Čistý zisk Googlu se vyšplhal na 2,73 miliardy dolarů, ve stejném období loňského dosáhl 2,17 miliard dolarů. Firma uvedla, že v přepočtu na akcii vydělala 9,72 dolaru.

Hrubé tržby, které zahrnují i příjem z webů, které Google sdílí s partnerskými společnostmi, dosáhly 9,72 miliardy dolarů.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.