Užitečný softwarový pomocník | E15.cz

Užitečný softwarový pomocník

Užitečný softwarový pomocník
Užitečný softwarový pomocník
• 

.

Nedávná recese donutila mnohé podniky více se zamyslet nad možnostmi zefektivnění činnosti. Zrak mnohých padl na firemní data, ať už se týkají ekonomiky podniku anebo zákazníků. Na tyto trendy se zaměřili i producenti IT a ERP systémy se tak v posledních letech rozrostly o užitečnou součást - Business Intelligence.

Pomocí Business Intelligence je možné analyzovat data obchodního rázu, zejména údaje o prodejích apod. Důležitými faktory jsou různá časová období, prodejní sortiment, prodejní kanály, a podobně. Můžeme však říci, že BI, jek se dnes název běžně zkracuje, lze použít pro analýzu jakéhokoliv typu dat, například marketingových nebo ekonomických.

Zajímavou novinku připravil pro své zákazníky především ze skupiny středně velkých firem tým vývojářů z Asseco Solutions. Nazývá se Helios Intelligence a podobá obvyklé Business Intelligenci. Má však širší „záběr“ a větší možnosti využití. Její hlavní předností je, že není určena pouze pro manažery, ale využijí ji i pracovníci na ostatních úrovních, kteří pracují s informačním systémem, ať už jde o střední management, skladníky nebo třeba pracovníky ve výrobě.

Milan Juřen
Manažer značky Helios, Asseco Solutions

Autor: .
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!