Vládce luxusu LVMH chce posílit v médiích, má zájem o list Le Parisien | E15.cz

Vládce luxusu LVMH chce posílit v médiích, má zájem o list Le Parisien

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Petr Topic, Mlada fronta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzský výrobce luxusního zboží LVMH vede exkluzivní jednání se společností Amaury Group o koupi francouzského deníku Le Parisien. LVMH uvedla, že návrh posuzuje odborový svaz firmy Amaury a její dokončení bude záviset na schválení antimonopolními úřady. LVMH již vlastní ekonomický deník Les Echos.

„Tento známý a respektovaný list by byl významným příspěvkem k naší skupině,“ řekl o záměru získat nyní i noviny Le Parisien generální ředitel skupiny Les Echos Francis Morel.

Francouzský list Le Figaro napsal, že LVMH nabízí za Le Parisien a jeho sesterský list Aujourd'hui 50 milionů eur (1,4 miliardy Kč). Náklad novin Le Parisien a Aujourd'hui loni mírně přesahoval 385 tisíc výtisků a proti předchozímu roku se o 8,3 procenta snížil.

Rodinná mediální společnost Amaury vlastní také sportovní deník L'Equipe a pořádá sportovní události, jako je Tour de France a pařížský maraton. Podle zdrojů se chce firma sportovním aktivitám věnovat i nadále.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.