Vlastník televize Nova prodá své aktivity na Balkáně. Zisk chce použít na splacení dluhu | E15.cz

Vlastník televize Nova prodá své aktivity na Balkáně. Zisk chce použít na splacení dluhu

TV Nova
TV Nova
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Mediální společnost CME, která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, prodá své aktivity v Chorvatsku a Slovinsku společnosti Slovenia Broadband ze skupiny United Group za 230 milionů eur (šest miliard korun). Zisk z prodeje chce použít na snížení dluhu. 

CME očekává, že prodej bude dokončen ještě v letošním roce. Zisk z prodeje použije na splacení dluhu 250,8 milionu eur splatného v roce 2018. Průměrné výpůjční náklady firmy by díky tomu měly klesnout o 275 bazických bodů na 4,5 procenta.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova Action, Nova 2 či Nova Gold. CME vedle České republiky, Chorvatska a Slovinska provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku a Rumunsku. Nejziskovější pro firmu jsou Česká republika a Rumunsko.

 

CME vzrostl v prvním letošním čtvrtletí provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) meziročně o 29 procent na 22,136 milionu dolarů (506,4 milionu korun). Firmě pomohl růst tržeb z televizní reklamy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah