Walt Disney končí spolupráci s Netflixem. Zakládá vlastní službu pro streamování | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Walt Disney končí spolupráci s Netflixem. Zakládá vlastní službu pro streamování

ČTK

Americké mediální společnosti Walt Disney klesl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o devět procent na 2,37 miliardy dolarů (52,8 miliardy korun). Důvodem byly vyšší náklady na programy, pokles předplatitelů sportovní kabelové stanice ESPN a nižší příjmy z filmů v kinech.

Firma současně v noci na dnešek oznámila, že hodlá ukončit spolupráci s firmou Netflix a že spustí vlastní službu pro streamování svých pořadů na internetu.

Příjmy za tři měsíce do konce června klesly na 14,24 miliardy dolarů ze 14,28 miliardy dolarů před rokem. Analytici podle listu Financial Times čekali naopak zvýšení příjmů. V televizní divizi, která je největší divizí firmy, příjmy klesly o jedno procento a provozní zisk o 22 procent kvůli ESPN.

Netflix uskutečnil první akvizici. Koupil vydavatele komiksů Millarworld

Příjmy filmového studia se snížily o 16 procent a provozní zisk o 17 procent. V zábavních parcích však příjmy vzrostly o 12 procent a zisk o 18 procent díky výkonu parků v Šanghaji a v Paříži.

Disney rovněž oznámil, že v příštím roce nabídne sportovní aplikaci pro svůj sportovní kanál ESPN. Od roku 2019 pak nabídne na internetu své animované a hrané filmy. Mezi prvními bude Příběh hraček 4 a pokračovaní Ledového království. V roce 2019 také ukončí dohodu s firmou Netflix, která nyní nabízí na svých stránkách filmy od Disney.

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!