Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se, které exotické ráje patří do EU | E15.cz

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se, které exotické ráje patří do EU

Aleš Pospíšil - MobilMania.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Díky roamingové regulaci EU lze v unijních zemích používat telefon tak, jak jsou lidé zvyklí z Česka. Přesto se na světě najdou místa, která mají například status zámořského departmentu a patří k Francii. Těch je nejvíc, nacházejí se jednak v Karibiku v souostroví Malé Antily, jednak v Indickém oceánu poblíž Madagaskaru.

Jedná se o ostrovy Martinik, Guadeloupe a Svatý Martin, ty se nachází zhruba 600 kilometrů severně od Jižní Ameriky a 600 kilometrů východně od Dominikánské republiky.

Ostrovy Réunion a Mayotte pak leží poblíž Madagaskaru. Pokud byste se tam náhodou chystali, pak vězte, že se tam mluví francouzsky, nejlepší je vyrazit tam v zimě a platí se tam eurem.

Mezi další exotické destinace, kde si zavoláte za domácí sazbu patří souostroví Madeira, které náleží Portugalsku (580 km západně od Maroka) a Azory (1 500 kilometrů západně od Portugalska). Každý jistě slyšel o Kanárských ostrovech, ty jsou autonomním společenstvím Španělka. Ke Španělsku náleží ještě dvě enklávy na pobřeží Afriky sousedící s Marokem – Ceuta a Melilla. V jižní Americe leží Francouzská Guyana.

Na seznam exotických destinací, který sestavili operátoři (APMS), se vešel i Gibraltar, což je „kus skály“ na jihu Pyrenejského poloostrova sousedící se Španělskem, který se roku 1830 stal britskou kolonií.

Více článků o mobilních operátorech najdete na portále MobilMania.cz >>>

Autor: Aleš Pospíšil - MobilMania.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah