T-Mobile v Česku navzdory roamingu zvýšil tržby, přesáhly 13 miliard | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

T-Mobile v Česku navzdory roamingu zvýšil tržby, přesáhly 13 miliard

ČTK

Mobilní operátor T-Mobile v pololetí zvýšil celkové tržby o tři procenta na 13,22 miliardy korun. Provozní zisk klesl o 1,3 procenta na 5,44 miliardy korun.

Počet mobilních zákazníků se meziročně zvýšil o dvě procenta na 6,16 milionu, z toho počet tarifních zákazníků stoupl o téměř pět procent na 3,79 milionu lidí. Průměrný výnos na zákazníka stoupl o tři koruny na 253 korun měsíčně.

"V červnu jsme se museli vypořádat s výzvou v podobě zavedení EU roamingu a byli jsme úspěšní. Naším zákazníkům jsme výhody tohoto volání poskytli s předstihem a vůbec jako první operátor v České republice," uvedl generální ředitel Milan Vašina.

Elektřina drtí ostatní pohonné hmoty, jízda může být několikanásobně levnější

Podíl zákazníků, kteří přestali využívat služeb operátora (takzvaný průměrný měsíční churn), poklesl meziročně o 0,2 procentního bodu na 1,2 procenta. Zákazníci operátora v průměru provolali 159 minut měsíčně, tedy o 0,6 procenta více než loni. Celkový objem přenesených dat meziročně vzrostl o polovinu na 21 786 terabytů.

T-Mobile Czech Republic je člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Co do počtu zákazníků je největším operátorem na trhu.

O2 navýšilo zisk, těží hlavně z mobilního internetu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!