Zákaz prodeje tabletu Samsung Galaxy v Německu platí do 9. září | E15.cz

Zákaz prodeje tabletu Samsung Galaxy v Německu platí do 9. září

Apple a Samsung se navzájem přes obchodní partnerství rozhodně nešetří.
Apple a Samsung se navzájem přes obchodní partnerství rozhodně nešetří.
• 
ZDROJ: mobilmania.cz

ČTK

Zákaz prodeje nového počítačového tabletu Galaxy Tab od jihokorejské společnosti Samsung bude v Německu platit minimálně do 9. září. Sdělil to soud v Düsseldorfu, který se zabývá stížností americké společnosti Apple. Ta tvrdí, že tablet od Samsungu je v podstatě okopírovaný tablet iPad od Applu. Zda je stížnost Applu oprávněná, soud rozhodne právě 9. září.

Rozhodnutí soudu je pro Samsung dvakrát nepříjemné: příští týden se totiž v Německu koná klíčový veletrh spotřební elektroniky IFA. Samsung se snažil soud přesvědčit, aby o sporu rozhodl ještě před veletrhem, teď je ale jasné, že na veletrhu bude v pozici firmy, nad kterou visí podezření, že krade nápady jiných.

Soud v předběžném nálezu uznal námitky Applu, že tablet Samsung Galaxy má s tabletem iPad až příliš mnoho podobností. Ve čtvrtek si prozatím soud vyslechl argumenty obou stran.

Analytici už nějaký čas upozorňují, že patentové spory se stále častěji stávají prostředkem konkurenčního boje. Tablet Galaxy totiž funguje na platformě Android od americké společnosti Google, která je v této oblasti relativním nováčkem, ovšem budí značný respekt.

Rivalové teď mají z Googlu ještě větší strach, neboť Google se před pár dny dohodl na převzetí společnosti Motorola Mobility, kterou kupuje za zhruba 12,5 miliardy dolarů (asi 210 miliard korun). Není přitom tajemstvím, že Googlu jde především o patenty, které Motorola vlastní. Google sám jich totiž v oblasti mobilní komunikace moc nemá.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.