Zisky Facebooku výrazně vzrostly, tržby zajišťuje reklama | E15.cz

Zisky Facebooku výrazně vzrostly, tržby zajišťuje reklama

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Čistý zisk provozovatele sociální sítě Facebook za první čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 77 procent na 3,1 miliardy dolarů (zhruba 76 miliard korun). Tržby, jejichž naprostou většinu zajišťuje reklama, díky pokračujícímu silnému vzestupu prodeje reklamy pro mobilní přístroje stouply o zhruba polovinu. Výsledky dnešní zprávy společnosti překonaly odhady analytiků.

Celkové tržby Facebooku dosáhly 8,03 miliardy dolarů a z toho výnosy z reklamy činily 7,86 miliardy dolarů. Příjmy z mobilních reklam se na tom podílely 85 procenty proti 82 procentům o rok dříve a 84 procentům v předešlém čtvrtletí.

Analytici dotázaní agenturou Reuters odhadovali tržby Facebooku z reklamy na 7,68 miliardy dolarů. Výzkumná firma eMarketer předpokládá, že Facebook v celém letošním roce zvýší výnosy z mobilní reklamy o 42 procent na 31,9 miliardy dolarů. Podíl firmy na světovém trhu mobilní reklamy by tak činil 22,6 procenta ve srovnání s více než 35 procenty, které má lídr tohoto trhu Google.

Facebook měl na konci čtvrtletí 1,94 miliardy aktivních měsíčních uživatelů, o 17 procent ví ce než před rokem. Zhruba 90 procent uživatelů Facebooku se připojuje prostřednictvím mobilních přístrojů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah