Tesla loni dodala rekordní počet vozů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Tesla loni dodala rekordní počet vozů. Do světa poslala o polovinu víc aut než v roce 2018

ČTK

Americký výrobce elektromobilů Tesla v loňském roce zvýšil dodávky zákazníkům o 50 procent na zhruba 367 500 vozů. Výsledek je v souladu s podnikovou prognózou, podle které měly celoroční dodávky činit 360 až 400 tisíc vozů.

V samotném čtvrtém čtvrtletí automobilka dodala zákazníkům 112 tisíc elektromobilů. Překonala tak očekávání analytiků, kteří podle průzkumu společnosti Refinitiv čtvrtletní dodávky odhadovali na 104 960 vozů. Akcie Tesly si krátce po zahájení dnešního obchodování na trhu Nasdaq připisovaly zhruba čtyři procenta.

"Nadále se soustředíme na rozšiřování produkce ve Spojených státech i v naší nové továrně v Šanghaji," uvedla automobilka v dnešní tiskové zprávě. "Chceme poděkovat svým zákazníkům, zaměstnancům, dodavatelům, akcionářům a podporovatelům, kteří umožnili další rekordní rok," dodala. Upozornila, že údaje o finančních výsledcích zveřejní později.

Kdo je Elon Musk? >>>

Šanghajská továrna je součástí plánů Tesly na posílení přítomnosti na čínském trhu a na minimalizaci dopadů obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem. Tesla zahájila výstavbu šanghajského závodu začátkem loňského roku a výrobu spustila už v říjnu. Je to první továrna, kterou má Tesla mimo Spojené státy. Letos hodlá firma začít v Německu stavět svou první továrnu v Evropě.

Tesla v Číně udivuje. Žádná jiná auta tam nesjela z nové výrobní linky tak rychle
Musk u soudu popřel, že se topí v hotovosti. Přesnou výši svého bohatství prý ani nezná

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!