Tesla v Číně udivuje, z nové továrny vyjedou auta mimořádně brzy | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Tesla v Číně udivuje. Žádná jiná auta tam nesjela z nové výrobní linky tak rychle

ČTK, vaj

Autmobilka Tesla v pondělí začne dodávat elektromobily Model 3 vyrobené v nové továrně v Šanghaji. Firma přitom zahájila výstavbu závodu v lednu, výrobu pak spustila v říjnu. Závod má produkovat 250 tisíc vozů ročně a je první, který má firma mimo Spojené státy.

Tesla v pondělí předá prvních 15 vozů z nové továrny, jejich majiteli se stanou zaměstnanci firmy. Závod tak začne dodávat auta zákazníkům pouhých 357 dnů od zahájení výstavby, což je rekord v rámci aktivit globálních automobilek v Číně, upozornil Reuters.

Cena elektromobilu Model 3 z čínské továrny byla bez započítání subvencí stanovena na 355 800 juanů (1,2 milionu korun).

Vizionáři jsou otevřeni podivnostem, říká Ivan M. Havel

Čínská vláda uvedla, že tento elektromobil zařadila na seznam vozů osvobozených od desetiprocentní daně z obratu. Elektromobil se navíc už dříve kvalifikoval pro vládní subvence až 25 tisíc jüanů (82 tisíc korun), uvedla agentura Bloomberg.

Šéfem a spoluzakladatelem automobilky Tesla je podnikatel Elon Musk. Šanghajská továrna je součástí plánů Tesly na posílení přítomnosti na čínském trhu a na minimalizaci dopadů obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem. Čína je největším automobilovým trhem na světě.

O Elonu Muskovi a dalších vizionářích si přečtěte v magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>> Doprava zdarma.

Vizionářství po česku. Průša, SatoshiLabs a další ukazují, jak mohou Češi udávat trendy
ANKETA: Bitcoin vstoupí do nové éry. Jak s cenou zahýbe půlení?

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!