Tipsport bude propagovat Ester Ledecká

Ester Ledecká

Ester Ledecká Zdroj: ČTK

Skupina Tipsport začíná sázet na tváře úspěšných sportovců. „Náš marketing začíná investovat do individuálního sponzoringu jednotlivých sportovců, což jsme předtím nedělali,“ uvádí Václav Sochor, šéf komunikace Tipsportu.

Prvními vlaštovkami jsou plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barborou Hermannová. Největší tahákem ale bude dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. „Rozhodli jsme se uzavřít spolupráci s Ester Ledeckou a to se vyplatilo kardinálně, protože jsme ji uzavřeli ještě před olympiádou,“ upozorňuje Sochor.

Tipsport tak prokázal správný odhad, protože po dvojnásobném vítězství na olympiádě v Jižní Korei marketingová hodnota Ledecké dramaticky vzrostla. Stala se totiž první ženou, která vyhrála dvě rozdílné disciplíny na jedněch olympijských hrách.

Mezi další sportovce, které bude sázková skupina sponzorovat, patří biatlonistka Gabriela Koukalová, fotbalista Bořek Dočkal a hokejista Jakub Voráček. „Se sportovci můžeme dělat cokoliv, na čem se s nimi domluvíme. Jeví se to jako nový směr, který je pro nás velice zajímavý,“ shrnuje Sochor. Dál bude skupina sponzorovat hokej a florbal.

Tuzemský lídr v kurzovém sázení – skupina Tipsport – zažil loni rekordní rok. Zisk skupiny razantně vzrostl o třicet procent na 1,1 miliardy korun.