PPF dluhopisy Ústeckému kraji neprodá, kraj couvá | E15.cz

Ústecký kraj ruší plány na nákup dluhopisů od PPF

Ústí nad Labem
Ústí nad Labem
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Od nákupu dluhopisů od společnosti PPF za 70 milionů ustupuje Ústecký kraj. Investice vykazovala určitá rizika a nebyla na ní politická shoda, proto náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD) návrh na nákup dluhopisů z dnešního jednání stáhl.

Záměr byl investovat 70 milionů korun do dluhopisů, předpoklad byl roční příjem 3,15 milionu korun jako výnos z cenných papírů, a to až do roku 2026. "Nechali jsme vyhodnotit rizika investice, na některé nás upozornila banka, máme stanovisko našich právníků a zadali jsme i externí stanovisko. Určitá rizika existují, proto jsem navrhl materiál stáhnout a tuto věc dál neprojednávat," uvedl Klika.

S nákupem dluhopisů ještě před dnešním jednáním vyslovili nesouhlas někteří zastupitelé. "Na takovou věc by musela být všeobecná shoda, nechceme jít do jakéhokoliv rizika, aniž by s tím souhlasili všichni zastupitelé," uvedl Klika.

Peníze zůstanou na účtu kraje a o jejich využití se zřejmě bude rozhodovat na jaře, kdy budou zastupitelé rozhodovat o přebytku hospodaření. "Naše priority jsou jasné, a to školství, sociální věci, zdravotnictví," dodal Klika.

Ústecký kraj na konci loňského roku rozhodl o přijetí úvěru 1,5 miliardy korun. Využije ho na opravy mostů, silnic, sociálních pracovišť a škol.

Jak být bohatý? Na co si dát při investicích do kryptoměn pozor? Dozvíte se to v novém vydání magazínu E15 Premium, který si můžete objednat zde >>> 
Jak být bohatý - investiční magazín E15 Premium

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah