Nejlevnější byty a domy v Česku často nestojí ani milion | E15.cz

Nejlevnější nemovitosti v Česku: Byt se čtyřmi pokoji a balkonem lze sehnat i za 850 tisíc

av

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nemovitosti v Česku prudce zdražují. V Praze stojí metr čtvereční v novostavbě přes 112 tisíc korun. Také v Brně letos poprvé v historii přesáhla průměrná cena jednoho metru čtverečního sto tisíc korun. V posledních letech vzrostly také ceny rodinných domů. Přestože se bydlení ve vlastním stává pro stále více lidé méně dostupným, najdou se v Česku lokality, kde koupě vlastní nemovitosti není otázkou milionů, ale statisíců korun. Nacházejí se například v Ústeckém či Karlovarském kraji.

Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku zrychlil na 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie šlo o čtvrtý nejrychlejší růst. Na konci loňského září bylo Česko v tomto žebříčku páté. V porovnání s třetím čtvrtletím se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. V EU ceny bytů meziročně vzrostly v průměru o 5,7 procenta.

V Praze vzrostly ceny nových bytů za posledních několik let o více než 100 procent

Ceny nemovitostí v posledních letech vystřelily raketovým tempem. Nejvíce vzrostly ceny bytů v Praze.

Autor: av

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video