Stavební spoření je v kurzu. Spořitelny uzavřely výrazně více smluv | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Stavební spoření je v kurzu. Spořitelny uzavřely výrazně více smluv

Stavební spoření je v kurzu. Spořitelny uzavřely výrazně více smluv
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Stavební spořitelny uzavřely v letošním prvním čtvrtletí zhruba 109 500 nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční růst o 28 procent. Vyplývá to z informací, které zveřejnilo ministerstvo financí na internetu.

Průměrná cílová částka u nových smluv meziročně stoupla o 9000 korun na 415 tisíc korun. Cílová částka vyjadřuje budoucí záměry zákazníka, tedy kolik si hodlá naspořit nebo půjčit na bydlení.

Celkový počet smluv o stavebním spoření nepřetržitě klesá od roku 2003. Ke konci března bylo uzavřeno celkem 3,2 milionu smluv, což je o zhruba 14 tisíc smluv méně než na konci roku 2017.

Růst hypotečních sazeb zpomalil

Celkový počet úvěrů podle statistik ministerstva financí ke konci března klesl. Spořitelny evidovaly zhruba 604 500 úvěrů, tedy o 9 tisíc méně než na konci loňského roku. Objem poskytnutých úvěrů stoupl proti konci loňského roku o procento na 248 miliard korun. Poměr objemu úvěrů a naspořené částky stoupl na 70 procent.

Ze statistik dále vyplývá, že ministerstvo během dubna stavebním spořitelnám zaslalo jako roční zálohu státní podpory za loňský rok 3,9 miliardy korun. Loni na státní podpoře úřad za rok 2016 vyplatil 3,95 miliardy korun.

Jak si pořídit vlastní bydlení? Odpovědi najdete v magazínu E15. Získat ho můžete zde >>>

Magazín E15 Chceš bydlet?


Nezdražují jen byty, nahoru letí i ceny chat a chalup, zejména v Posázaví

Byt v osobním vlastnictví, či družstevní: Podle čeho se rozhodnout?

Autor: ČTK
 

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud