Aero Vodochody už v polovině roku překonalo loňský zisk | e15.cz

Aero Vodochody už v polovině roku překonalo loňský zisk

Ve výrobní hale Aera.
Ve výrobní hale Aera.
• 
ZDROJ: Petr Horky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší tuzemský výrobce letecké techniky Aero Vodochody za letošní první pololetí vykázal zisk 178 milionů korun, čímž překonal loňský celoroční výsledek o čtyři miliony korun.

Výsledek ovlivnil především úspěšný rozjezd kontraktů nasmlouvaných v posledních dvou letech, oznámila firma v tiskové zprávě. Společnost je v zisku od roku 2007, kdy ji získala do svého vlastnictví investiční skupina Penta.

Aero za šest měsíců utržilo 1,66 miliardy korun, když v loňském roce činily celkové tržby 2,2 miliardy korun. Firma v druhé polovině roku očekává ještě rychlejší růst. Za celý letošní rok chce dosáhnout více než dvojnásobný hospodářský výsledek oproti loňskému roku.

Strategie zvyšování rozmanitosti, vstup do rizikových programů a intenzivní zaměření na outsourcing se jeví jako dobrý základ úspěchu i do budoucna, uvedl prezident Aera Ladislav Šimek.

Aero Vodochody funguje již od roku 1919. V rámci mezinárodních projektů se zaměřuje především na spolupráci s předními leteckými výrobci, jako jsou Boeing, Saab, Sikorsky a řada dalších. Firma také vyrábí vlastní letadla, jako například L-159, který od roku 2001 používá česká armáda.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery