Bureš je osmý zářez na pažbě Babišovy vlády. Podívejte se, kteří ředitelé už museli skončit

Bývalý ředitel České exportní banky Karel Bureš byl odvolán v pondělí 26. března. Nahradí ho dosavadní místopředseda představenstva a náměstek ředitele Jaroslav Výborný.

Bývalý ředitel České exportní banky Karel Bureš byl odvolán v pondělí 26. března. Nahradí ho dosavadní místopředseda představenstva a náměstek ředitele Jaroslav Výborný. Zdroj: Profimedia.cz

Bývalá ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová 20.března oznámila, že rezignuje na svou funkci. Učinila tak po dohodě s ministrem zemědělství v demisi Jiřím Milkem.
Bývalá ředitelka Státního zdravotního ústavu Jitka Sosnovcová (uprostřed) 20. března předala svou rezignaci do rukou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Sosnovcová  dle svých slov chtěla rezignací umožnit prošetření závažných skutečností, které u ústavu zjistil NKÚ.
Bývalý ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluk Němeček skončil v čele nemocnice 9.2. Důvodem bylo jeho dlouhodobé manažerské selhání, zdůvodnilo odvolání ministerstvo zdravotnictví.
Bývalá ředitelka nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská byla odvolaná 26. 1. Vrbovská měla na ministerstvu zdravotnictví ztratit důvěru.
Bývalý ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta. Ten podle ministerstva zdravotnictví požádal o odvolání ze služebního místa ředitele sám z osobních důvodů. Rezignoval 18. prosince.
8
Fotogalerie

Přestože je současná vláda v demisi, provádí rozsáhlé personální změny jak na vlastních ministerstvech, tak ve vedení některých státních podniků, úřadů či nemocnic. V pondělí odvolaný šéf České exportní banky Karel Bureš je osmým ředitelem státního sektoru, který svou funkci opustil. Prohlédněte si v galerii, kdo všechno za této vlády skončili.