Bývalý šéf ŘSD Brunclík byl obžalován kvůli nevýhodnému pronájmu | E15.cz

Bývalý šéf ŘSD Brunclík byl obžalován kvůli nevýhodnému pronájmu

Alfréd Brunclík
Alfréd Brunclík
• 
ZDROJ: Martin Pinkas

ČTK

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 obžalovalo bývalého ředitele Ředitelství silnic a dálnic Alfréda Brunclíka, viní ho z uzavření nevýhodné nájemní smlouvy na sídlo společnosti v Praze Kačerově. Podle obžaloby tím způsobil státu škodu 245 milionů korun.

Informovala o tom Česká televize. Státní zástupce podával obžalobu v případu už dvakrát, naposledy v prosinci 2014, soud ji ale letos v lednu vrátil k došetření. Původně byl ve věci obžalován i někdejší šéf ŘSD Petr Laušman. Jeho stíhání soud ale zastavil kvůli promlčení. „Dne 9. listopadu 2015 byla opětovně podána obžaloba. Nyní je podána pouze na obviněného Alfréda Brunclíka,“ řekl ČT mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Dvořák.

Policie obvinila Brunclíka kvůli nevýhodnému pronájmu sídla firmy v srpnu 2013. ŘSD má smlouvu na pronájem budovy na pražském Kačerově prodlouženou do roku 2022. ŘSD ji uzavřelo se společností Office House Kačerov, která sídlí v panelovém domě v kanadském Torontu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.