Česká Pepsi je na prodej, zájem má Mattoni | E15.cz

Česká Pepsi je na prodej, zájem má Mattoni

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

vag, ČTK

Světová dvojka ve výrobě nápojů PepsiCo vyjednává o prodeji svého byznysu v České republice a dalších zemích střední Evropy. Nejvážnějším zájemcem o akvizici je producent mattonky, společnost Karlovarské minerální vody (KMV). Oba hráči prý intenzivně jednají zhruba čtyři měsíce, prodej by měl zahrnovat i aktivity na Slovensku a v Maďarsku.

Cena by se podle informací listu Dnes mohla vyšplhat až na tři miliardy korun. Ani jedna firma ale nechtěla možnou transakci komentovat.

Kupce tuzemské Pepsi by převzal výrobu a distribuci stejnojmenného nápoje a dalších značek jako Mirinda, 7up, Schweppes a vody i džusy Toma.

Důvodem pro odchod Pepsi je její slábnoucí postavení na českém trhu. V kolových nápojích zde patří až na třetí místo, nejen za Coca-Colu, ale i domácí Kofolu. Na okraji zůstala i místní značka Toma, kterou PepsiCo získala v roce 2000.

KMV by díky případné koupi Pepsi získaly prostor pro další růst, posílily by na Slovensku a pronikly do Maďarska. V Česku nyní firma italské rodiny Pasquale kontroluje přes polovinu trhu s vodami a možnosti další expanze v tomto segmentu se již vyčerpaly.

Karlovarské minerální vody produkují značky Mattoni, Aquila a Magnesia. Zmíněná rodina Pasquale ovládá také výrobce vod Poděbradka.

Autor: vag, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.