Česko má pátý největší nárůst lidí s covidem od začátku pandemie | E15.cz

Česko má pátý nejvyšší nárůst lidí s covidem od začátku pandemie

Rouška, ilustrační foto
Rouška, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V Česku ve středu přibylo 316 potvrzených případů nemoci COVID-19. Je to pátý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Aktuálně je nemocných 4778 lidí, z nich 112 je hospitalizovaných. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví platných k dnešní jedné hodině v noci.

Od začátku března, kdy byl v Česku nový koronavirus potvrzen poprvé, se nakazilo 20.798 lidí, tři čtvrtiny z nich už se uzdravily. S koronavirem zemřelo 404 lidí, dva z nich ve středu.

Od začátku tohoto týdne denní počty nových případů stoupají. V pondělí jich přibylo 191 a v úterý 281, tedy o 35 méně než ve středu.

Více než 300 případů COVID-19 za den odhalily laboratoře od začátku epidemie sedmkrát, z toho třikrát v srpnu. Rekord drží 27. březen s 377 nově nakaženými.

Nejvíce nakažených za posledních sedm dní je v přepočtu na 100 tisíc obyvatel na Uherskohradišťsku, a to 42. Následuje okres Plzeň-sever s 41 případy a Praha s Opavskem, kde je kolem 28 nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden.

V pondělí vláda oznámila od září znovuzavedení povinnosti nosit roušku ve veřejných vnitřních prostorách, školách a hromadné dopravě. Mít zakrytá ústa a nos bude nutné ve všech obchodech, úřadech, na poštách a v obchodních centrech nebo v provozovnách poskytujících služby, jako je kadeřnictví, manikúra a pedikúra.

Povinné budou roušky také ve společných prostorách škol, v kostelích nebo v provozovnách kulturních akcí, jako jsou kina, koncertní sály a divadla.

O preventivních opatřeních má dnes jednat s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády uvedl, že má k preventivnímu opatření proti šíření nového typu koronaviru výhrady a některým pravidlům a výjimkám nerozumí. Mluvit se na schůzce bude zřejmě také o zmírnění dopadů případné karantény na divadla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video