ČEZ: Termín pro prodej bytů v Písnici posouvat nebudeme | E15.cz

ČEZ: Termín pro prodej bytů v Písnici posouvat nebudeme

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Energetická společnost ČEZ trvá na tom, že termínem pro podání nabídek na koupi bytů v pražské Písnici zůstává 2. prosinec. Dementovala tak slova pražského radního Jana Wolfa (KDU-ČSL/Trojkoalice), že termín bude posunut. Wolf na dnešním jednání zastupitelstva hlavního města řekl, že ČEZ přislíbil odložení termínu, pokud městská část Praha-Libuš vysloví zájem a včas složí kauci. Informace je podle něj uvedená v dopise, který měl dorazit starostovi Libuše Jiřímu Koubkovi (TOP 09). Libuš, pod kterou Písnice spadá, dřív účast v tendru odmítala.

"Termín pro podání nabídek zůstává stejný, tedy 2. prosince," uvedl Gazdík. ČEZ chce prodat přes 700 bytů jako celek za nejvyšší nabídnutou cenu. Odhadní je 1,2 miliardy korun.

Ministerstvo financí (MF), které ČEZ zastupuje ze strany státu jako hlavního akcionáře, se k události nechce příliš vyjadřovat. "Jednání ohledně bytů v Písnici stále nejsou uzavřena, měla by být uzavřena v průběhu příštího týdne. Do té doby nepovažujeme za vhodné je komentovat," sdělil Filip Běhal z tiskového oddělení MF.

Zastupitelé, kteří o Písnici jednali už od čtvrtka, dopoledne jednání přerušili do doby, než dopis dorazí. Starosta Koubek potvrdil, že ve 12:10 dopis dostal, ale ještě ho nestihl přečíst.


Rada v úterý schválila nabídku městské části Praha-Libuš na bezúročnou půjčku splatnou 20 let. Její výši rada nijak neomezila, aby se městská část mohla zapojit do veřejné soutěže. Nabídku by ale musela podat do příštího pátku, což podle starosty Koubka nelze stihnout. Dále nechce městskou část tímto předlužit.

Koubek i opozice v pražském zastupitelstvu tvrdí, že by byty místo městské části mělo nakoupit hlavní město Praha. Dopoledne to navrhovala i radní Jana Plamínková (STAN) z koaliční Trojkoalice.

Soubor panelových domů s celkem 36 vchody tvoří větší část sídliště, které je nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Celková podlahová plocha bytů je přes 54 tisíc metrů čtverečních. Panelové domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci. Iniciativa nájemců bytů apelovala na ČEZ i na vládu, byty chtěly odkupovat jednotlivě.

PODÍVEJTE SE NA PROTESTY OBYVATEL Z LIBUŠE PŘED ÚŘADEM VLÁDY: 

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video