Další změna. Kandidátku ANO v Praze nakonec povede Krnáčová | E15.cz

Další změna. Kandidátku ANO v Praze nakonec povede Krnáčová

Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podnikatelka Martina Schopperová odstoupila z vedení kandidátky hnutí ANO pro podzimní volby do pražského zastupitelstva. V jejím čele bude s největší pravděpodobností dosavadní dvojka, náměstkyně ministra vnitra a bývalá šéfka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová. Schopperová podle něj odstoupila z osobních důvodů, chce se prý i nadále věnovat hlavně svému byznysu.

Jedničkou pražské kandidátky ANO měl být původně bývalý primátor Jan Kasl. Po sporech s šéfkou ANO v Praze Radmilou Kleslovou ale předsednictvo hnutí rozhodlo, že lídrem nebude, následně se ANO dohodlo na tom, že jedničkou bude Schopperová. Kasl bude nakonec kandidovat v čele vlastní strany.

Mluvčí hnutí Jaromír Hasoň dnes uvedl, že pražskou kandidátku ANO povede s největší pravděpodobností Krnáčová. O lídryni se podle něj ještě ve středu odpoledne poradí výbor hnutí s pražskou organizací ANO.

Krnáčová očistí město od zákulisních vlivů kmotrů, věří Babiš

„Paní Krnáčová je pro mne zárukou, že se v případě úspěchu ve volbách pokusí hlavní město očistit od zákulisních lobbistických vlivů takzvaných podnikatelů, kteří jsou na rozpočet Prahy dlouhodobě navázáni,“ komentoval v tiskové zprávě změnu na čele kandidátky předseda hnutí Andrej Babiš. Krnáčová uvedla, že se „této výzvy a odpovědnosti“ nezříká. „Jsem přesvědčená, že i pražský magistrát se dá řídit profesionálně a transparentně, ve prospěch občanů Prahy, ne ve prospěch několika vlivových skupin, jak tomu bylo doposud,“ konstatovala.

Schopperová v tiskové zprávě uvedla, že Krnáčové i hnutí ANO „drží v Praze palce“ a pokud budu moct, ráda pomůže. „Nechci se ale úplně vzdát svého soukromého a profesního života,“ uvedla a dodala, že spolupráce s hnutím ANO v Praze se nezříká.

Vybraní kandidáti hnutí ANO pro komunální volby v Praze
Martina Schopperová (42) - podnikatelka; podle dostupných informací je majitelkou interiérového studia, má zastoupení zahraničních značek nábytku na českém a slovenském trhu a je majitelkou značky byDara.
Patrik Nacher (40) - podnikatel, mj. provozovatel serveru Bankovní poplatky.com, organizátor petice proti poplatkové politice bank a ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek; v minulosti se pohyboval v politice, mj. byl mluvčím Unie svobody a mediálním poradcem.
Adriana Krnáčová (53) - náměstkyně ministerstva vnitra pro veřejnou správu a legislativu, bývalá šéfka české pobočky Transparency International.
Eliška Kaplicky (36) - filmová producentka, vdova po známém architektovi Janu Kaplickém a propagátorka jeho díla.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.