Demonstrace proti Andrejovi Babišovi byla klidná. Policisté zasahovat nemuseli | E15.cz

Demonstrace proti Andrejovi Babišovi byla klidná. Policisté zasahovat nemuseli

Michal Nosek

Michal Nosek

Včerejší obří demonstrace v Praze proběhla v klidném duchu. Desetitisíce demonstrantů, kteří včera na Václavském náměstí požadovali demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové nevyvolaly žádný konflikt při němž by musela zasahovat policie.

„Nemáme hlášeno, že by při shromáždění došlo k jakýmkoliv problémům. Bezpečnostní opatření zajišťovalo několik desítek policistů a nemám informaci, že by tím vznikly jakékoliv náklady navíc,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že Pražská policie odhady počtu účastníků shromáždění nezveřejňuje. Organizátoři však odhadli účast na 120 tisíc lidí. Řečníci žádali nezávislost justice a veřejnoprávních médií. Vyslovili se i pro vrácení dotací, které podle nich neoprávněně získal holding Agrofert dříve patřící premiérovi Andreji Babišovi.

Příští úterý se koná další celorepublikový protest mimo Prahu, v hlavním městě bude demonstrace v neděli 23. června na Letenské pláni. Premiér opakovaně tvrdí, že lidé mají právo vyjádřit svůj názor, odstoupit však nehodlá.

Černobyl skončil. V Česku a na Slovensku sledovanost konkurovala i Hře o trůny
Dron E15: prohlédněte si známé jihočeské mosty
Nejtěžší je upéct bezlepkovou sušenku, říká  jednatel biopekárny Jan Zeman

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!