EET pro e-shopy se podle asociace podnikatelů zjednoduší | E15.cz

EET pro e-shopy se podle asociace podnikatelů zjednoduší

Registrační pokladna
Registrační pokladna
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo financí zjednoduší podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků elektronickou evidence tržeb (EET) pro e-shopy a obchodníky, kterým se například porouchá přístroj pro evidenci tržeb. Organizace zároveň doplnila, že jedná s ministerstvem o dalších podmínkách zjednodušení evidence tržeb pro malé firmy.

V případě e-shopů nebude dodání zboží přes přepravní firmy, které vyberou od zákazníka hotovost a peníze převedou obchodu na účet, spadat pod evidenci tržeb. „To je důležitá změna, která zásadně ulehčí život provozovatelům e-shopů,“ uvedla asociace. Pokud ovšem přepravní firma bude prodejci zpětně předávat peníze v hotovosti, potom bude nutné doklad vystavit přes evidenci tržeb.

Další změnou je přístup k uplatnění evidence tržeb například v případě poruchy přístroje, který vydává doklady podle požadavků ministerstva financí. V takovém případě obchodníci podle asociace budou moci v momentě zprovoznění přístroje vložit součet všech chybějících tržeb jednou operací naráz. Dosavadní požadavek ministerstva byl, aby se zpětně vkládaly tržby do systému jednotlivě.

Elektronická evidence tržeb (EET) by se měla v první fázi spustit od 1. prosince pro hotely a restaurace. Další firmy se budou do EET zapojovat v následujících měsících. Od března příštího roku budou muset evidovat tržby maloobchodní a velkoobchodní firmy.

Od 16. měsíce od účinnosti mají být evidovány všechny tržby kromě tržeb řemeslníků, které se pod zákon dostanou od 18. měsíce. Vláda bude moci nařízením stanovit, že některé tržby nebudou od nabytí účinnosti zákona dočasně evidovanými tržbami.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video