IT bez serverů | e15.cz

IT bez serverů

ZDROJ: T-Mobile Czech republic a.s.
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Podle různých průzkumů utrácejí české firmy za své IT kolem 15-25 % všech investic. To je obrovské číslo, které je o to větší, že ve skutečnosti jen málokdo potřebuje vlastní servery, disková pole a další drahé vybavení, o které se stará tým skvěle proškolených a stejně skvěle placených odborníků. IT je totiž pro valnou většinu firem jen podpůrná aktivita jejich byznysu. 

Bez e-mailu a tabulek a informačního systému dnes sice už podnikat nejde, ale to neznamená, že k nim potřebujete i ony výkonné servery a specialisty. Ve svém chytrém telefonu rovněž lidé mají e-maily a zálohované fotografie či dokumenty. O všechno se stará někdo v pozadí, jehož služby si kupujete. Obnova fotografií po výměně telefonu za nový model je přitom automatická. Plánovaný update serveru v podání podnikového IT obvykle zabere víkend a jde o akci doprovázenou řadou omezení, ačkoliv se interní IT specialisté velmi snaží, aby nežádoucí dopady omezili. 

Firemní cloud zjednodušuje práci

Přitom i pro podnikové IT je možné využít podobný postup jako pro ukládání dat z mobilu – cloud. Můžete si v něm pro své potřeby pronajmout přesně tolik prostoru a výkonu, kolik potřebujete. Když budete potřebovat více – třeba ve špičce před Vánoci – jednoduše si vše potřebné přikoupíte během několika minut. Ve chvíli, kdy stačí výkonu méně, zaplatíte za IT méně. A stejně jednoduše v něm můžete pracovat s licencemi. Nejde ale zdaleka jen o úspory. Dnes rozhoduje rychlost inovací a právě v téhle oblasti dokáže interní IT často účinně pomoci, jakmile se zbaví řady provozních povinností. S přesunem do cloudu například zmizí nutnost zálohování nebo udržování aktuálních verzí softwaru – které je zatěžují a odvádějí jejich pozornost od toho, jak by IT mohlo pomoci při rozvoji vaší firmy a pomoci koncovým uživatelům. 

Pro střední i velké, soukromé i stání správu

Od léta nabízí možnost využití firemního cloudu zákazníkům ze středních a velkých podniků i státní správy T-Mobile, jednička mezi provozovateli datacenter v tuzemsku. Přechod z vlastních serverů do cloudu je hladký, a co víc, finančně nenáročný. Zatímco v minulosti veškeré nové technologie vyžadovaly kapitálovou investici, čas na nastavení, proškolení a průběžné náklady na údržbu, do datacentra T-Mobile se firemní IT může přesunout bez nutnosti nákladných investic.

Obsluha cloudu je jednoduchá – k nastavení veškerých parametrů ve všech prostředích slouží webové rozhraní, ve kterém si můžete vybrat například i to, jak rychlé disky váš systém bude využívat. Stejně tak je pružný i platební model. Pro platbu si mohou zákazníci vybrat ten nejvhodnější způsob podle aktuální potřeby a využití zdrojů. Záleží jen na nich, zda jim lépe vyhovuje fixní, alokační, spotřební či kombinovaný.

Více se o cloudu T-Mobile dozvíte na www.t-mobile.cz/cloud

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video