Janoušek je podle znalců za březnovou nehodu plně trestně odpovědný | E15.cz

Janoušek je podle znalců za březnovou nehodu plně trestně odpovědný

Roman Janoušek
Roman Janoušek
• 
ZDROJ: Golf.cz

čap, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lobbista Roman Janoušek, který na jaře údajně v opilosti vozem srazil ženu, je podle znalců za své jednání plně trestně odpovědný a ženu mohl před autem vidět. Deníku Právu to řekl Janouškův obhájce Vít Široký.

Znalci také uvedli, že žena utrpěla vážné poranění hlavy. Janoušek ji odškodnil 900 tisíci korunami. Původně se spekulovalo, že by měl podnikatel zaplatit až 20 milionů korun, to ale následně zmocněnec poškozené Vietnamky Josef Lžičař dementoval.

Janoušek podle policie při jízdě 23. března v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, lobbista ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policisté jej dostihli, při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Kritiku vyvolal po nehodě nestandardní postup policistů. Vedení pražské policie pak za chyby potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí. Šéf pražské policie Martin Vondrášek kvůli tomu zahájil v dubnu se sedmi policisty kázeňské řízení. U zbývajících dvou nadřízení od uložení kázeňského trestu upustili.

:

Autor: čap, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video