Janoušek u výslechu: Ženu jsem nesrazil úmyslně

Roman Janoušek

Roman Janoušek Zdroj: Golf.cz

Lobbista Roman Janoušek v pondělí vypovídal před policisty o okolnostech březnové dopravní nehody, při níž údajně srazil a vážně zranil ženu. Ve své výpovědi popřel, že by ženu srazil úmyslně. Uvedl to v prohlášení, ve kterém popsal okolnosti nehody ze svého pohledu. Jeho písemné vyjádření je založeno do spisu a plnou výpověď Janoušek pravděpodobně přednese až před soudem, řekl jeho advokát Vít Široký.

Lobbista je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Případ vyšetřují kriminalisté z Hradce Králové, lobbistu vyslechli v Praze. Podle Širokého si Janoušek prý uvědomoval, že se ho řidička auta, do kterého podle policie vrazil, snažila ihned po střetu kontaktovat. Údajně se mu ale ztratila z jeho zorného pole a neví, že ji srazil. „Rozhodně popírá, že paní srazil úmyslně a že by ujel z místa nehody bez poskytnutí první pomoci,“ dodal advokát.

Široký dále uvedl, že policisté Janouškovi další otázky nekladli. „Předpokládám, že vypovídat bude až před soudem,“ sdělil obhájce.

Vyšetřování by mělo pokračovat rekonstrukcí nehody, podle advokáta by se mohla konat v červnu. Otázkou také stále zůstává výše odškodného, které bude žádat zmocněnec poškozené ženy Josef Lžičař. Ten má již podle dřívějších informací od motolské nemocnice bodové ohodnocení zranění poškozené, ze kterého bude vycházet při stanovení částky. Dokument má zaslat Širokému, aby mohli začít jednat o náhradě škody.

Janoušek podle policie 23. března v Praze 4 nedodržel při jízdě bezpečnou vzdálenost a narazil do jiného vozu. Zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Jedenapadesátiletá Vietnamka, která řídila poškozené auto, za ním šla, lobbista ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policisté jej dostihli a při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.

Postup policistů po nehodě vyvolal kritiku. Vedení pražské policie za chyby potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí.